Wielkanoc w kalendarzu biodynamicznym „Dni Siewu” 2024

Wielkanoc w kalendarzu biodynamicznym „Dni Siewu” 2024

Stali użytkownicy rocznika Dni Siewu” wiedzą, że co roku dni od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty są wykreślone, tak jak również w roczniku 2024.

W kościołach zachodnich Wielkanoc przypada zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Jest to tzw. paschalna pełnia Księżyca, przypadająca po 21 marca. Oznacza to, że Wielkanoc co roku jest świętem ruchomym i wypada pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia (włącznie).

Co ten czas oznacza w biodynamice? Jest to okres, kiedy cały wszechświat cierpi wraz z Jezusem Chrystusem. Jakiekolwiek prace w ogrodzie czy w kuchni nie powinny były być w te dni wykonywane. Maria Thun czyniąc przez wiele lat doświadczenia otrzymała wiele dowodów na poparcie tego zagadnienia, że w te dwa dni najlepiej się wyciszyć i wraz z Kosmosem przeżywać w głębi naszego serca Zbawienie Świata, planując prace na grządce w innych właściwych terminach.

Zapraszamy do biodynamicznego życia, planowania prac i wypoczynku zgodnie z rytmami impulsów plonotwórczych Księżyca i planet. A niezbędne narzędzia w postaci kalendarzy biodynamicznych znajdą Państwo w Internecie w naszych Biodynamicznych Delikatesach”.

Komentarze

Komentowanie zamknięte.