Blog

Czy chorobom u niosek można zapobiegać odpowiednim karmieniem?

Istnieje wiele czynników, takich jak higiena, warunki utrzymania, szczepienia i genetyka, które wpływają na zdrowie i odporność niosek. Jednak istotnym elementem w profilaktyce chorób jest też odpowiednie karmienie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czytaj dalej

Jakie zalety przynosi korzystanie z Dni Siewu?

Rosnąca popularność upraw ekologicznych i rolnictwa ekologicznego zwiększa zainteresowanie ludzi zdrowymi produktami i sposobami,  jakimi można chronić naszą planetę. Wśród dostępnych narzędzi pomocnych w osiągnięciu tych celów jest poradnik „Dni Siewu”. Czytając artykuł, dowiesz się, dlaczego warto z niego korzystać.

Czytaj dalej

Kiedy warto stosować ekologiczne koncentraty paszowe?

Stosowanie koncentratów paszowych pochodzących z ekologicznych upraw jednocześnie zapewnia produkcję zdrowej i bezpiecznej żywności oraz ma pozytywny wpływ na środowisko. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Czytaj dalej

Jaka pasza jest najlepiej przyswajana przez owce?

Dla właściwego rozwoju owiec oraz utrzymania ich zdrowia, a tym samym otrzymywania jakościowych produktów, ważne jest, aby zwierzęta te spożywały rodzaj paszy dostosowany do ich potrzeb żywieniowych. Jak zatem wybrać mieszankę, którą najlepiej przyswoją owce? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Czym powinna charakteryzować się pasza dla prosiąt?

Pierwszym pokarmem prosiąt naturalnie jest mleko lochy. Aby jednak pozytywnie oddziaływać na proces chowania tuczników, należy zapewnić im właściwe żywienie już od pierwszych tygodni życia. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszanki dla prosiąt, aby zapewnić szybki, ale zrównoważony wzrost ich masy ciała.

Czytaj dalej

Jaką wybierać paszę dla tuczników?

Wybór odpowiedniej paszy dla tuczników wpływa na jakość otrzymanego mięsa, a także na szybkość wzrostu masy ciała zwierzęcia, co w rezultacie przekłada się na wysokie wyniki produkcji. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, jak wygląda program żywienia trzody chlewnej oraz dlaczego warto wybierać ekologiczne mieszanki paszowe.

Czytaj dalej

Uwaga, post merytoryczny.

Uwaga, post merytoryczny. Ostatnimi czasy często słyszy się o różnych nowinkach technologicznych, które mają nam zapewnić ,,zdrowsze” i ,, ekologiczne życie”. Nie jesteśmy przeciwnikami postępu, jednak jesteśmy zwolennikami ekologii w jej prawdziwym wydaniu – biodynamice.   Czy nowsze oznacza lepsze? Wszystko ma swoje wady i zalety. Przeciwieństwa można znaleźć wszędzie i mawia się, że jeśli […]

Czytaj dalej

Czy pasza produkowana na zamówienie się opłaca?

Najczęściej popularnym wyborem wśród hodowców zwierząt są zazwyczaj gotowe mieszanki znanych producentów. Często jednak ich skład pozostawia wiele do życzenia, co może wpłynąć na stan zdrowia poszczególnych osobników jak i całej grupy oraz może przekładać się na mniejszą wydajność hodowli. Pasze te mają natomiast jedną istotną zaletę – są wyjątkowo tanie. W tym artykule wyjaśniamy, […]

Czytaj dalej

Czy warto kupować ekologiczne pasze przez internet?

Internet to obecnie jedna z najczęściej wybieranych platform sprzedaży wielu produktów i usług. To samo dotyczy rynku artykułów ekologicznych pod uprawę roślin oraz przeznaczonych do hodowli zwierząt. O tym, czy forma ta jest bezpieczna oraz, czy warto dokonywać zakupów tego rodzaju produktów przez internet, przeczytasz w poniższym artykule.

Czytaj dalej

Przegląd preparatów biodynamicznych

Preparaty biodynamiczne to fundament biodynamicznej metody gospodarowania. Ich produkcja polega na łączeniu ze sobą specjalnych substancji organicznych i mineralnych pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego, które nie występują naturalnie w przyrodzie w takiej kompozycji. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Czytaj dalej