Blog

Czym różni się pasza pełnoporcjowa od paszy uzupełniającej?

Sposób żywienia zwierząt domowych i gospodarskich ma wpływ na stan ich zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie. W diecie ważny jest odpowiedni stosunek białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz mikroelementów. Karma powinna być dopasowana do potrzeb zwierzęcia i – obok produktów pochodzenia roślinnego oraz mineralnych. Właściciele zwierząt mają do wyboru kilka gotowych mieszanek.

Czytaj dalej

Rolniku, to warto wiedzieć. Czym są Dni Siewu?

Dni siewu to dni, w których rolnik musi zasiać nasiona, aby wyhodować plony. Te dni są zwykle determinowane przez klimat, glebę i inne czynniki. Należy również mieć na uwadze panujące warunki pogodowe. W ten sposób można uniknąć strat w rolnictwie i zwiększyć pewność, że wyhodujemy zdrowe i wysokiej jakości rośliny.

Czytaj dalej

Rolnictwo ekologiczne, czyli jakie? Perspektywa biodynamiczna

Rolnictwo ekologiczne to pojęcie, które jest z nami od dawna. Mniej osób jednak wie, na czym dokładnie ono polega, a także czym jest w tym ujęciu perspektywa biodynamiczna stanowiąca jeden z rodzajów takiego rolnictwa. Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury, aby poznać szczegółowe informacje w tym zakresie.

Czytaj dalej

Jak odpowiednio korzystać z kalendarza biodynamicznego?

Kalendarz biodynamiczny i jego idea opierają się na wpływie księżyca na wszystkie procesy, jakie zachodzą w przyrodzie. Dotyczy to przede wszystkim uprawy roślin, hodowli zwierząt, jednak również wieloma innymi czynnościami, np. związanymi z pracami domowymi, czy zabiegami kosmetycznymi, jakie wykonujemy. W jaki sposób korzystać z niego prawidłowo?

Czytaj dalej

Jak wygląda zastosowanie biodynamiki w polskim rolnictwie?

Rolnictwo biodynamiczne powstało na początku XX wieku i jest odmianą rolnictwa ekologicznego. Biodynamika jest przykładem współistnienia z naturą – oznacza współżycie z cyklem przyrody oraz obserwację i dopasowywanie się do praw natury. Rolnictwo biodynamiczne prowadzi do pozyskiwania zdrowych plonów. Na czym dokładnie polega ten typ rolnictwa i czym różni się od gospodarstw konwencjonalnych?

Czytaj dalej

Wprowadzenie do biodynamiki. Definicja, znaczenie, zastosowanie w praktyce

Biodynamika to pojęcie związane z rolnictwem. Ogólnie rzecz ujmując, oznacza ono takie działania, które są jednocześnie przyjazne środowisku i spełniają oczekiwania konsumentów związane z jakością dostarczanych produktów. Czy znaczy to jednak, że rolnictwo biodynamiczne jest tym samym co rolnictwo ekologiczne? W jakiejś części tak jednak w tym pierwszym pojawiają się też odmienne elementy. Charakter rolnictwa […]

Czytaj dalej

Dlaczego warto stosować premiksy w ekologicznym chowie drobiu?

Ekologiczny chów drobiu wymaga podejmowania określonych środków. To właśnie dzięki nim można odróżnić chów ekologiczny od nieekologicznego. Jednym z działań, które są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom hodowli, jest dostarczanie zwierzętom odpowiedniej ilości składników odżywczych. To właśnie dzięki nim drób może prawidłowo wzrastać i stanowić materiał na smaczne polędwice.

Czytaj dalej

Dlaczego dobrze dobrana pasza dla bydła mlecznego ma ogromne znaczenie?

Żywienie bydła mlecznego jest niezwykle trudnym zadaniem dla hodowców.  Potrzebna jest wiedza na temat zbilansowanej dawki i wartości pokarmowej pasz. Dzięki odpowiednim posiłkom zwierzęta będą mlekodajne.

Czytaj dalej

Jak dobrać odpowiednią paszę dla bydła mlecznego?

Nowoczesna hodowla bydła mlecznego oparta jest na wysoko wydajnych mieszankach żywnościowych opartych na paszach objętościowych. Istotne jest, aby zapewnić strukturę i ilość jedzenia tak, aby zapewniało ono wystarczającą ilość energii zwierzętom. Szczególnie ważne jest żywienie bydła mlecznego takie, aby zapewnić krowom wydajności mlecznej.

Czytaj dalej

Jakie zalety mają mieszanki pasz wykonywane na zamówienie?

Każdy hodowca zwierząt, czy to drobiu, czy bydła, doskonale zdaje sobie sprawę jaką rolę w tym procesie pełni dobrze dobrana, pełnowartościowa pasza. Często decyduje ona o tym jak szybko zwierzęta dojrzewają, w jakim są zdrowiu i jakie mięso, mleko czy jajka mogą dostarczyć hodowcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamawianie mieszanek pasz. Jakie […]

Czytaj dalej