Blog

Dlaczego warto stosować premiksy w ekologicznym chowie drobiu?

Ekologiczny chów drobiu wymaga podejmowania określonych środków. To właśnie dzięki nim można odróżnić chów ekologiczny od nieekologicznego. Jednym z działań, które są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom hodowli, jest dostarczanie zwierzętom odpowiedniej ilości składników odżywczych. To właśnie dzięki nim drób może prawidłowo wzrastać i stanowić materiał na smaczne polędwice.

Czytaj dalej

Dlaczego dobrze dobrana pasza dla bydła mlecznego ma ogromne znaczenie?

Żywienie bydła mlecznego jest niezwykle trudnym zadaniem dla hodowców.  Potrzebna jest wiedza na temat zbilansowanej dawki i wartości pokarmowej pasz. Dzięki odpowiednim posiłkom zwierzęta będą mlekodajne.

Czytaj dalej

Jak dobrać odpowiednią paszę dla bydła mlecznego?

Nowoczesna hodowla bydła mlecznego oparta jest na wysoko wydajnych mieszankach żywnościowych opartych na paszach objętościowych. Istotne jest, aby zapewnić strukturę i ilość jedzenia tak, aby zapewniało ono wystarczającą ilość energii zwierzętom. Szczególnie ważne jest żywienie bydła mlecznego takie, aby zapewnić krowom wydajności mlecznej.

Czytaj dalej

Jakie zalety mają mieszanki pasz wykonywane na zamówienie?

Każdy hodowca zwierząt, czy to drobiu, czy bydła, doskonale zdaje sobie sprawę jaką rolę w tym procesie pełni dobrze dobrana, pełnowartościowa pasza. Często decyduje ona o tym jak szybko zwierzęta dojrzewają, w jakim są zdrowiu i jakie mięso, mleko czy jajka mogą dostarczyć hodowcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamawianie mieszanek pasz. Jakie […]

Czytaj dalej