Jakie zalety mają mieszanki pasz wykonywane na zamówienie?

Jakie zalety mają mieszanki pasz wykonywane na zamówienie?

Każdy hodowca zwierząt, czy to drobiu, czy bydła, doskonale zdaje sobie sprawę jaką rolę w tym procesie pełni dobrze dobrana, pełnowartościowa pasza. Często decyduje ona o tym jak szybko zwierzęta dojrzewają, w jakim są zdrowiu i jakie mięso, mleko czy jajka mogą dostarczyć hodowcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zamawianie mieszanek pasz. Jakie są ich zalety i skąd ich popularność?

Pasza dla zwierząt – co warto wiedzieć?

Dostawcy paszy dla zwierząt dbają o jej skład i wysoką jakość, dzięki czemu klient otrzymuje pełnowartościowy produkt, stado jest zdrowe, a hodowca wraca po kolejną dostawę paszy. Dobiera się ją do gatunku zwierząt, ale również ich wieku i przeznaczenia hodowli, co pozwala kontrolować cały proces. Na rynku dostępne są pasze na zamówienie, stanowiące idealne uzupełnienie pokarmu matki lub jego zastępstwo oraz uzupełnienie diety zwierząt w najważniejsze składniki odżywcze.

Mieszanki pasz zawierają niezbędne dla rozwoju mikro i makroelementy, składniki ważne dla wzrostu, poprawy trawienia i rozwoju populacji, które trudno byłoby dostarczyć zwykłym pokarmem. Na życzenie można również uzupełniać je o dodatkowe witaminy czy preparaty, które mogą zapobiegać chorobom. Łączy się najbardziej popularne zboża jak owies, jęczmień, z mączką mięsno-kostną czy słonecznikową, witaminy i premiksy.

Zalety paszy na zamówienie

Poza realnym wpływem na skład takiej paszy zamawiający produkt może być pewny, że dostarcza w ten sposób zbilansowany pokarm niezależnie od hodowanego gatunku zwierząt. Na bieżąco można kontrolować i porównywać ilość witamin, białka, tłuszczu czy włókna. Szeroka gama produktów dostępnych na rynku, ekologiczne składniki, forma ich pakowania w różnej pojemności worki czy torby, wygoda przechowywania w dowolnych warunkach sprawiają, że są to produkty, po które sięga coraz większa ilość osób. Dodatkowo koszt przygotowania mieszanki paszy, jest mniejszy niż tradycyjnej karmy, więc jest to również opcja o wiele bardziej opłacalna, szczególnie przy dużej ilości zwierząt do wykarmienia.