Jak odpowiednio korzystać z kalendarza biodynamicznego?

Jak odpowiednio korzystać z kalendarza biodynamicznego?

Kalendarz biodynamiczny i jego idea opierają się na wpływie księżyca na wszystkie procesy, jakie zachodzą w przyrodzie. Dotyczy to przede wszystkim uprawy roślin, hodowli zwierząt, jednak również wieloma innymi czynnościami, np. związanymi z pracami domowymi, czy zabiegami kosmetycznymi, jakie wykonujemy. W jaki sposób korzystać z niego prawidłowo?

Co musisz wiedzieć o korzystaniu z tego kalendarza?

Prace ogrodowe, a także te związane z hodowlą zwierząt powinny odbywać się zgodnie z rocznym rytmem słonecznym, a w drugiej kolejności z księżycowym. Zgodnie z tymi zasadami możliwe jest uprawienia prawdziwej biopaszy dla zwierząt. W kalendarzu biodynamicznym znajdujemy informacje o fazach księżyca, apogeum, perygeum, węzłów księżycowych, graficznie przedstawione symbole roślin, które podzielone są na 4 grupy: liść, owoc, korzeń, kwiat, godziny wschodu i zachodu słońca, symbole znaków zodiaku, a konkretniej gwiazdozbiorów, w jakich obecnie przebywa księżyc, przedziały czasu najkorzystniejsze dla rozwoju oraz uprawy roślin, których plonem mają być: owoc, kwiat, liść, korzeń, czas sadzenia, czyli wskazanie okresów najkorzystniejszych dla różnych prac ogrodowych, jak również czas niekorzystny, w którym należy powstrzymać się od prac ogrodowych.

Kluczowe znaczenie ma tu fakt, że istota tego kalendarza opiera się o fazy księżyca, w związku z czym, co roku musi on zostać opracowany na nowo. Jeśli posiadamy kalendarze z lat ubiegłych, to nie będą one już aktualne.

Czy warto korzystać z kalendarza księżycowego?

Odpowiednia uprawa roślin oparta o słońce i księżyc może przysporzyć nam większych plonów i lepszych okazów hodowlanych. Wynika to przede wszystkim z tego, że podchodzimy do tych zadań zgodnie z wymaganiami natury, wybierając najlepsze warunki i czas w ciągu roku. Są one wyznaczenie właśnie przez słońce i księżyc, które pozostają z nami nieustannie i musimy nauczyć się ich słuchać, może właśnie rolnictwo i hodowla zwierząt powinny być w tym temacie podstawą?