Preparaty biodynamiczne w naszych „Biodynamicznych Delikatesach” na biodynamicznie.pl

Preparaty biodynamiczne w naszych „Biodynamicznych Delikatesach” na biodynamicznie.pl

Preparaty biodynamiczne w naszych Biodynamicznych Delikatesach stanowią istotny element biodynamicznej metody gospodarowania, która w sposób zasadniczy różni się od innych kierunków ekologicznych w rolnictwie. Najogólniej rzecz biorąc, są to specjalne substancje organiczne lub mineralne, które nie występują w przyrodzie w sposób wolny. Dopiero łącząc „pracą rąk ludzkich” odpowiednie rośliny, minerały, organy i odchody zwierzęce, a także drewno właściwych drzew, według przepisu Rudolfa Steinera i poddając je odpowiednim procesom naturalnym występującym w przyrodzie, uzyskuje się poszczególne preparaty. Wyróżnia się osiem preparatów podstawowych od 500 do 508 oraz zbiorczy łajniakowy CPP.

Wszystko, co Państwu udostępniamy w naszym sklepie, jest wytworzone zgodnie z biodynamicznymi zasadami Demeter.

Działanie preparatów biodynamicznych

Zostało wykazane, że w bezpośrednim otoczeniu preparatów biodynamicznych rozwijają się charakterystyczne dla danego ich rodzaju mikroorganizmy. Tutaj należy spojrzeć nie tylko substancjonalnie, ale tak jak Maria Thun, autorka m.in. kalendarza biodynamicznego „Dni Siewu”, która wykazała naukowo wpływ odpowiednich sił kosmicznych na wzrost roślin. Ich działanie jest potęgowane przez te właśnie biodynamiczne substancje. Można preparaty pojmować jako przewodniki dla sił kosmicznych, tak jak w przypadku drutu miedzianego, który jest przewodnikiem dla elektryczności. Każdy poszczególny preparat biodynamiczny przewodzi specyficzne impulsy kosmiczne, a ich zastosowanie przekonuje każdego – nie tylko biodynamika. Stosuje się je w bardzo małych, homeopatycznych ilościach. Praktyka i wiedza naukowa wykazują ich niezwykle wysoką i wprost zadziwiającą skuteczność.

Część zdjęć przy opisach poszczególnych preparatów pochodzi z wizyt Michaliny Osetek podczas edukacji bezpośrednio u Christiana von Wistinghausena (dyplom ukończenia przez Michalinę Osetek u dr. Christiana Wistinghausena kursu sporządzania preparatów biodynamicznych)

Gdzie znaleźć informacje na temat preparatów biodynamicznych? Wyczerpujące informacje na temat preparatów biodynamicznych znajdą Państwo w książkach dostępnych w naszym sklepie:

Wprowadzenie do sporządzania preparatów biodynamicznych” Christian i Eckard von Wistinghausen oraz Wolfgang Scheibe – ta praktyczna książka ma charakter poradnika dla ludzi, którzy sami chcą wytwarzać preparaty niezbędne w uprawie biodynamicznej.

Wprowadzenie do praktycznego stosowania preparatów biodynamicznych” Christian von Wistinghausen”, Wolfgang Scheibe i Hartmut Heilmann – książka zawiera zalecenia z zakresu stosowania preparatów biodynamicznych.

Po więcej informacji zapraszamy również na nasze płatne konsultacje biodynamiczne. W związku z bardzo ograniczonym czasem jest to najbardziej etyczna forma poświęcenia Państwu większego czasu.

UWAGA

Preparaty biodynamiczne co do zasady są wytwarzane wyłącznie przez każdego zainteresowanego na terenie posiadanego gospodarstwa czy jego własnej działki – naturalnie najlepiej biodynamicznej. Nasza oferta preparatów biodynamicznych jest jedynie wspomożeniem Państwa ewentualnych niedoborów w tym zakresie. Na biopasza.pl wszystko co udostępniamy Państwu jest wytworzone zgodnie z zasadami Demeter.

Kupując u nas „Dni Siewu”, książki, reprodukcje Waltera Thuna i preparaty biodynamiczne, wspierasz dalsze prace badawcze zainicjowane przez Marię Thun, bowiem tylko my w Polsce płacimy prawa autorskie.

Wszelkie prawa dotyczące zamieszczonego na stronie internetowej tekstu są zastrzeżone. Przetwarzanie pisemne, elektroniczne, całościowe lub częściowe przedruki, kopiowanie, dalsze rozpowszechnianie są niedozwolone, nielegalne i grożą odpowiedzialnością karną.

Komentarze

Komentowanie zamknięte.