Czy pasza produkowana na zamówienie się opłaca?

krowy na stanowiskach

Czy pasza produkowana na zamówienie się opłaca?

Najczęściej popularnym wyborem wśród hodowców zwierząt są zazwyczaj gotowe mieszanki znanych producentów. Często jednak ich skład pozostawia wiele do życzenia, co może wpłynąć na stan zdrowia poszczególnych osobników jak i całej grupy oraz może przekładać się na mniejszą wydajność hodowli. Pasze te mają natomiast jedną istotną zaletę – są wyjątkowo tanie. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto jednak zainwestować w paszę produkowaną na zamówienie, oraz że jest ona opłacalna.

Zalety paszy produkowanej na zamówienie

Bardzo często produkowane na zamówienie pasze wyróżniają się wyjątkowym, ekologicznym składem, który wpływa na lepszy rozwój zwierząt i ptaków. Są one komponowane we współpracy z inżynierami, weterynarzami i technologiami żywienia, dzięki czemu zostają dostosowane bezpośrednio pod wymogi danej hodowli, co w efekcie wpływa na jej lepszą wydajność. Ekologiczne mieszanki paszowe zawierają wyselekcjonowane składniki, na których dobór wpływ ma również klient. Hodowcy więc mają 100% pewności, że wybrane przez nich produkty spełniają normy Unii Europejskiej i są bezpieczne. Choć ceny takich pasz są nieznacznie wyższe niż popularnych mieszanek, to jednak ich wykorzystanie realnie wpływa na wzrost przychodów z produkcji.

W jaki sposób można obniżyć koszty utrzymania hodowli zwierząt?

W celu obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem hodowli nie warto oszczędzać na paszach. W tej kwestii warto jednak zwrócić uwagę na ilości marnowanej paszy i wody, które nie zostały wykorzystane, aby bardziej dopasować ich ilość w przyszłości. Warto również przeanalizować wydatki na ogrzewanie budynków, zużycie prądu, utrzymanie stanu zdrowotnego zwierząt – dzięki stosowaniu pasz ekologicznych być może zmniejszą się koszty lekarstw i usług weterynaryjnych.

/ Blog

Komentarze

Komentowanie zamknięte.